majka_logo_pink„Kaśka, zrób coś z tym w końcu i zacznij pisać bloga!”, usłyszałam od moich przyjaciół w pewne upalne popołudnie. Uśmiałam się wtedy po pachy i popukałam w czoło. Myśl ta jednak zaczęła we mnie kiełkować i tak długo nie dawała spokoju, że w końcu uległam. Jeśli ktoś przypadkiem zastanawia się, po co mi to wszystko, niech wie, że blog ten powstał:
• z wielkiej miłości matki do córki i vis-à-vis, jak przekornie mawiała bohaterka jednego z polskich seriali;
• z miłości do żartów i dziecięcych przejęzyczeń;
• z miłości do dobrego jedzenia i prostych dań, w przygotowaniu których mogą pomagać nam dzieci;
• z potrzeby serca i wyżycia się artystycznego;
• w celu terapeutycznym i jako odskocznia od szarej codzienności.

W rolach głównych występują:

DSC_0275

 

 

Kasia i Majka (często nazywana Mańką), czyli matka i córka – obie szalone, obie uparte i obie zapatrzone w siebie nawzajem jak w święty obrazek. Kasia na co dzień jest dziennikarzem i molem książkowym, Majka dumną uczennicą szkoły podstawowej. Lubią dobrze zjeść, zdrowo się pośmiać i gadać, gadać, gadać. Do życia podchodzą z przymrużeniem oka, bo zgodnie twierdzą, że nie ma co się spinać.

 

 

DSC_0954

 

 

 

Marta – główny prowodyr i artystyczna dusza tego projektu, człowiek orkiestra: fotograf, grafik, stylista, informatyk i impresario w jednym. Na co dzień rzetelna product manager od alg hodowanych w kontrolowanych warunkach, po godzinach miłośniczka dobrego kina, biegania i świętego spokoju. Z Kasią i Majką łączą ją nie tylko wspólne pasje, lecz także więzy rodzinne.